Ve středu 28. ledna se žáci první třídy U Štaflíka a Špagetky sešli o půl páté ve škole, aby prožili kouzelný večer s předáváním prvního vysvědčení.
Nejdříve si s pomocí maminek a tatínků odnesli do třídy spací pytle, karimatky a spoustu dobrot, které připravily maminky.
V 17 hodin jsme se vypravili na tajnou výpravu. Vybaveni čelovkami jsme se vypravili na cestu. Směr nám určovali „skřítci“. Cestou k cíli jsme splnili 13 úkolů. Poslední byl u HASIČŮ. Prohlédli jsme si hasičská auta a výstroj hasičů. Moc děkujeme za krásný výklad a možnost noční prohlídky. Spěchali jsme do školy, bříška měla hlad. Nejdříve jsme se posilnili sladkými dobrůtkami a potom na nás čekaly řízky, které nám připravil pan Pastva – moc děkujeme – řízky byly výborné. S plnými bříšky jsme přivítali návštěvu z říše POHÁDEK. Přišly dvě víly – Elenka a Michalka, které poslal král ŘÍŠE POHÁDEK. Přečetly dětem listinu, která jim umožnila získat vysvědčení. Děti recitovaly básničky a potom už paní učitelka předávala první vysvědčení, víly pochvalné listy a výborné perníčky, které v ŘÍŠI POHÁDEK vyrobily.
Děti se spokojeně zachumlaly do „spacáků“ a čekaly na pohádku, kterou vyprávěla paní učitelka. Stále se nám nedařilo usnout, ale přece, i když hooodně pozdě.
Druhý den ráno jsme posnídali, vše uklidili a vyráběli záložky, kterými odstartujeme čtení ve druhém pololetí. Při naší prima akci nám pomáhala paní asistentka Jana Fišerová Paulusová a u hasičů s námi byla paní asistentka Róthová. Děkujeme.
Žáci první třídy U Štaflíka a Špagetky a paní učitelka Mgr. Ivana Pešťáková
















